Денес не очекува убаво топло сончево време со температура до 25°C

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен вдолж Повардарието.

Во Прилеп и регионот, темепературата ќе се движи од 6 °C до 25 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи