Гимназијалците Димоски и Тодороска победници на државниот натпревар по географија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Давид Димоски и Душица Тодороска од гимназијата „Мирче Ацев“ од Прилеп, Мартина Јовановска од „Митко Пенџуклиски“ во Кратово, Калин Порјазовски од скопското училиште „Лазар Танев“ и Стефан Ѓорѓијевски од „Васил Антевски Дрен“ се учениците што годинава освоија најголем број бодови на државниот натпревар по географија за средно образование, кој се одржа на 7 мај.

Натпреварот се одвиваше на три платформи – „Мајкрософт тимс“, „Зум“ и „Вебекс“, односно на платформа на која учениците ја следат наставата. Организатор на натпреварот беше Македонското географско друштво, чиј претседател е проф. д-р Билјана Апостоловска-Тошевска од Природно-математичкиот факултет.

Повеќе за настанот прочитајте на Факултети.мк

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video