Од денес поскапи цени на горивата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


По последната одлука на РКЕ поскапеа горивата. Порасна цената на бензините, но и на дизелот ама и на екстра лесното масло за домаќинство.

Цената на Еуросупер БС – 95 се зголеми за денар ипол по литар и тоа гориво од денес на бензинските пумпи ширум државата ќе се точи по 68,50 (денари/литар).

70,00 (денари/литар) од денес чини Еуросупер БС -98 .

Од друга страна за 1,00 денари поскапо ќе го плаќаме и дизелот кој ќе чини 60,00 ден/литар. Овие цени ќе важат седум дена односно до понеделник.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи