Од 3 до 9 мај во Прилеп 58 нови случаи на Ковид-19, починале 6 лица

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 3 до 9 мај 2021 година, во општина Прилеп имало 58 нови случаи на Ковид-19.

Од последици на коронавирусот починале 6 лица.

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 412; на болничко лекување се наоѓаат 32 лица, од кои 31 се на кислородна поддршка; во дневната болница се лекуваат 37 пациенти.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.243.

Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 411 лицa.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи