Пожар во угостителски објект во с. Радобил

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 09.05.2021 К.И. (30) од с.Радобил, прилепско, пријавил дека настанал пожар во летна кујна, сопственост на угостителски објект во атарот на с.Радобил, при што биле опожарени дрвената и кровната конструкција, апарати и елементи во склоп на кујната.

Пожарот е изгаснат од страна на Територијалната противпожарна единица од Кавадарци. Увид е извршен од страна на увидната екипа од Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи