Пожар во угостителски објект во с. Радобил

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 09.05.2021 К.И. (30) од с.Радобил, прилепско, пријавил дека настанал пожар во летна кујна, сопственост на угостителски објект во атарот на с.Радобил, при што биле опожарени дрвената и кровната конструкција, апарати и елементи во склоп на кујната.

Пожарот е изгаснат од страна на Територијалната противпожарна единица од Кавадарци. Увид е извршен од страна на увидната екипа од Прилеп.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video