Поради агресивно однесување Крушевчанец спроведен во психијатриска болница

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 09.05.2021 во ОВР Крушево, 28-годишен крушевчанец пријавил дека во семејниот дом неговиот татко Ѓ.П. агресивно се однесувал, оштетил дел од покуќнината, а предизвикал оштетувања и на возилото од соседот.

Тој  е лишен од слобода и приведен во Полициска станица Крушево. За случајот е известен Јавен обвинител, по чија насока Ѓ.П. е спроведен во Психијатриска болница Демир Хисар.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video