Прилепчанката Ангела Илиоска од 9то одделение го освои првото место на Олимпијади по француски јазик 2021

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Ученичката Ангела Илиоска од 9то В одделение од основното училиште „Гоце Делчев“ од Прилеп го освои првото место на писмениот дел од државниот натпревар Олимпијади по француски јазик 2021 година.

Илиоска го освои првото место со 77 од вкупно 80 поени. За спремноста на ученичката е заслужна и менторката, наставничката Ирена Наумоска.

Усниот дел од државниот натревар е на 14 мај (петок).

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи