Прилепчанката Ангела Илиоска од 9то одделение го освои првото место на Олимпијади по француски јазик 2021

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Ученичката Ангела Илиоска од 9то В одделение од основното училиште „Гоце Делчев“ од Прилеп го освои првото место на писмениот дел од државниот натпревар Олимпијади по француски јазик 2021 година.

Илиоска го освои првото место со 77 од вкупно 80 поени. За спремноста на ученичката е заслужна и менторката, наставничката Ирена Наумоска.

Усниот дел од државниот натревар е на 14 мај (петок).

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video