Силуван затвореник во КПД „Идризово“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Затвореник од КПУ „Идризово“ пријавил дека бил силуван од друг затвореник.

– На 09.05.2021 во 16.05 часот 33-годишен затвореник од Велес пријавил дека на 27.04.2021, околу полноќ, во Казнено-поправната установа „Идризово“, со помош на Д.П.(27) од Скопје, Р.Е.(36) од Битола (исто така затвореници) извршил обљуба врз него, соопшти МВР.

Според пријавеното, тој бил сместен во иста ќелија со сторителите.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video