Утре ќе има прекин во снабдувањето со електрична енергија во реонот на Плетвар

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Екипите на електродистрибуција ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа.

Заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, на 12.05. два часа без снабдување ќе останат населените места кои припаѓаат на Корисничките Енерго Центри (КЕЦ), односно Еко Млин, с. Оревоец, с. Плетвар, Репетитори Мобимак, КРИН рудник, Теракота Рудник, Маврово Асфалтна база, с. Радобил, с. Тројаци, с. Дрен и с. Ракле.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video