Нов асфалт од Спомен куќата на Тоше до влезот на Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Започнува реконструкцијата на главната сообраќајница во град Крушево и пределот од влезот на град Крушево, па се до спомен куќата „Тодор Проески“ ќе биде со нов асфалт.

„Како што најавивме, денес започнуваме со работа на главната сообраќајница и за многу брзо со нов асфалт ќе биде најпрометниот дел од градот. Со ова ќе овозможиме квалитетен и безбеден пат и подобра проодност на граѓаните, но и на туристите кон спомен куќата на Тоше, споменикот Илинден и Крушевско Езеро. Крушево се менува!“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи