Сцени како од хорор филм и извор на зараза – старото инфективно одделение во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


До нашата редакција пристигнаа фотографии од загрижени граѓани, од старото инфективно одделение во Прилеп кое се наоѓа на само 20-тина метри од главната болничка зграда во Прилеп. Сликата во напуштеното одделение е навистина ужасна, ѓубре и неподнослиова смрдеа на сите страни.

Граѓаните прашуваат како е можно за време на една ваква пандемија, во кругот на самата болница да има ваква нехигиена.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video