Сцени како од хорор филм и извор на зараза – старото инфективно одделение во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


До нашата редакција пристигнаа фотографии од загрижени граѓани, од старото инфективно одделение во Прилеп кое се наоѓа на само 20-тина метри од главната болничка зграда во Прилеп. Сликата во напуштеното одделение е навистина ужасна, ѓубре и неподнослиова смрдеа на сите страни.

Граѓаните прашуваат како е можно за време на една ваква пандемија, во кругот на самата болница да има ваква нехигиена.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи