Зошто Прилеп досега нема пункт за масовна имунизација, кога ќе добиеме, колку персонал недоставува во болницата, кога ќе ги извадиме маските

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Зошто Прилеп не беше помеѓу првите градови кој ќе има пункт за масовна имунизација, кога ќе добиеме таков и каде, колку прилепчани се вакцинирани досега. Каква е актуелната состојба, за недостигот на медицински персонал во болницата, каде ќе биде во иднина психијатриското одделение, што со старото инфективно кое е руина, колкав е долгот на болницата, дали во лето ќе имаме колективен имунитет и кога може да ги симнеме маските. Интервју со Кети Смилеска директорка на општа болница Прилеп и Драгица Николоска, директорката на Центарот за јавно здравје.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи