Прво место за Ангела Илиоска од ООУ „Гоце Делчев“ Прилеп на државниот напревар по француски јазик

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Со вистинските вредности секогаш на врвот! Честитки за нашата ученичка Ангела Илиоска за освоеното ПРВО место (96/100) на државниот напревар по француски јазик за 9 одд. Олимпијади 2021 под менторство на наставничката Ирена Наумоска, реализиран во 5 модули:

1.Граматика(20/20);
2.Слушање со разбирање(17/20);
3.Читање со разбирање(20/20);
4.Писмено изразување (20/20);
5.Усно изразување (19/20);

Нека се множат успесите на нашите ученици.Тие се нашата гордост, нашата иднина!

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи