Да и помогнеме сите на 13 годишната Викторија Стојаноска од Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 13 годишната Викторија Стојаноска кај која е дијагностицирана ретка болест на срцето WPW Синдром, за што е потребна итна интервенција, која ќе се изврши на 07.06.2021 во болницата Мехмед Акиф во Истанбул, Турција. За таа цел потребни се финансиски средства и се замолуваат сите оние кои се во можност да помогнат.

Контакт  : 076-603-252, Анета, мајка на Викторија.

Викторија е активен член на боречкиот клуб „7 Мај“ од Прилеп со голем број на освоени медали и иизвонредна дарба за спорт. Но поради болеста е спречена да тренира и да настапува на натпревари.

Веруваме дека Викторија Стојаноска како во борењето така и сега ќе се избори со овој предизвик и повторно ќе заблеска.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video