Влатко Сливоски е новиот службеник за млади во Општина Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print
Со силен ентузијазам и посветеност, продолжуваме да работиме на имплементацијата на политиките за млади, а во таа насока согласно Законот за младинско учество и младински политики, Влатко Сливоски е назначен за службеник за млади во Општина Прилеп, објави денес градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски.
„Ова претставува значаен чекор, што ја потврдува нашата заложба за учество на младите во процесот на носење политики од интерес на сите млади лица во нашата општина.
Службеникот за млади ќе биде одговорен за развивање, планирање и следење на активностите поврзани со младите и младинските политики, како и обезбедување на континуирана и транспарентна соработка со младинските организации.
Младите ќе можат да комуницираат со службеникот за млади преку: slivoski@prilep.gov.mk“, објави Јованоски.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video