На подрачјето на СВР Битола изречени 158 санкции за пречекорување на дозволената брзина

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 15/16.05.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола на возила кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната. Притоа, биле констатирани вкупно 85 прекршоци надвор од населено место и 73 пречекорувања на брзината во населено место.

За сите прекршоци изречени се соодветни санкции.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи