Од полноќ поевтинува 95-ката

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Регулаторна комисија за енергетика ги објави цените за горивата за наредната недела.

Според најновата одлука, се намалува цената на бензинот Еуросупер-95 за половина денар, додека цената на другите горива останува непроменета.

Од утре Еуросупер БС – 95 ќе се продава по 68,00 денари/литар, Еуросупер БС -98 по 70,00 денари/литар, Еуродизел БС (Д-Е V) 60,00 денари/литар, Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) по 59,50 денари/литар и Мазут М-1 по 34,596 денари/килограм.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video