Утре боево гаѓање на „Леково“ – забрането движење за време на гаѓањето

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На  ден  18 Мај 2021 година, во време од 09.00 до 15.30 часот  стрелиштето “Леково“ ке се реализира боево  гаѓање.

Во горенаведеното време реонот на стрелиштето „Леково„ е забранета зона. За таа цел се забранува секакво движење на лица и стока во реонот на стрелиштето.

Се предупредуваат сите лица кои по завршувањето на гаѓањето во реонот на стрелиштето доколку најдат неексплодирани зрна односно проектили, да не ги фаќаат и за тоа да ги известат органите на МВР и командата на гарниозонот во Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи