Пендаровски се вакцинираше во Куманово: Сите вакцини се безбедни

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска ја прими својата прва доза од вакцината против Ковид- 19 во Куманово.

„Терминот за вакцинирање ми беше закажан за вчера, меѓутоа бидејќи бев на службен пат, денеска ја примив вакцината. Со тимот од кабинетот решивме да се вакцинираме  во друг град за да ја разбиеме шпекулацијата дека наводно едни вакцини се даваат во Скопје, сметам дека и  другите кои се на функција треба истото да го сторат. За да докажеме дека сите вакцини кои пристигнуваат во земјава се безбедни, и не треба да имаат никаков сомнеж, треба што побрзо да го направат тоа, бидејќи повеќе од една година сме практично како во затвор и добро е што побрзо да се враќаме во нормала. Ревакцинацијата ми е на 8.6.2021, и планирам да ја примам во друга општина“, изјави Пендаровски.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video