Понеделник 24 Мај – Денот на сесловенските просветители неработен за сите граѓани

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија,  24 Mај 2021 година (понеделник) „Св. Кирил и Методиј”, Ден на сесловенските просветители е неработен ден за сите граѓани на Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани на Македонија им го честита празникот „Св.Кирил и Методиј”, Денот на сесловенските просветители.

Солунските браќа Кирил и Методиј имаат извонредно и единствено историско-културолошко и епохално просветителско значење за Европа, светот и Македонија.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video