21 новозаразен и 3 починати лица во последните 7 денови во Прилеп, 160 активни случаи во моментов

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во периодот од 10 до 16 мај 2021 година, во општина Прилеп имало 21 нов случај на Ковид-19;

Од последици на коронавирусот починале 3 лица;

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 160; на болничко лекување се наоѓа 21 лице, од кои 17 се на кислородна поддршка; во дневната болница се лекуваат 23 пациенти;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.264;

Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 414 лицa.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video