Запознајте го заљубениот пар далматинци

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Калиси и Џанго се заљубен пар далматинци кој има свој Инстаграм профиил со над 10 илјади следбеници.

Далматинците се најпрепознатливи по своето бело крзно покриено со црни или црвено-кафеавкасти дамки. Преслатките кученца ги имаат двете дамки, Џанго има бело крзно со црни точки, додека  пак Калиси има бело крзно со точки во светло кафена боја.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи