Мерките за ограничување на движењето ќе продолжат до 1 јуни

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Владата донесе одлука полицискиот час од полноќ до 4 часот да остане на сила до 1 јуни.

По препораката на Комисијата за заразни болести, останува на сила одлуката летните тераси на угостителските објекти работат до 23:30 часот.

Министерот за здравство Венко Филипче пред неколку дена изјави дека иако нема влошување на епидемолошката состојба заради попуштањето на рестриктивните мерки, мерките што во моментов се во сила, треба да останат уште најмалку 1 недела.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи