Националниот ден на Власите – 23 мај е неработен ден за припадниците на влашката заедница

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Согласно Законот за празниците, 23 мај (недела), Национален ден на Власите, е неработен ден за граѓаните припадници на влашката заедница во Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

МТСП воедно им го честита празникот на граѓаните припадници на влашката заедница во земјава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи