Свадби од 1. или 15. јуни, протоколите се во подготовка

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На вчерашната владина седница биле разгледувани протоколите за организирање на свадбени свечености, дознава Алсат.

Според информации од Владата, ако се задржи нискиот тренд на новозаболени од корона вирусот рестораните за свадби ќе бидат отворени најрано на 1 јуни, а најдоцна на 15 јуни. Секако ова ќе зависи од епидемиолошката состојба.

Протоколите за организирање на свадбените прослави се подготвуваат и наскоро ќе бидат претставени пред сопственциите на угостителските објекти за да можат да се подготват за организирање на прославите.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи