Свадби од 1. или 15. јуни, протоколите се во подготовка

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На вчерашната владина седница биле разгледувани протоколите за организирање на свадбени свечености, дознава Алсат.

Според информации од Владата, ако се задржи нискиот тренд на новозаболени од корона вирусот рестораните за свадби ќе бидат отворени најрано на 1 јуни, а најдоцна на 15 јуни. Секако ова ќе зависи од епидемиолошката состојба.

Протоколите за организирање на свадбените прослави се подготвуваат и наскоро ќе бидат претставени пред сопственциите на угостителските објекти за да можат да се подготват за организирање на прославите.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video