ВИДЕО: „Ако умрам ил загинам“ среде Њу Орлеанс

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На социјалните мрежи започна да се споделува снимка од 2013 година, од улични изведувачи во Њу Орлеанс кои ја свират „Ако умрам ил загинам“ од Јонче Христовски.

Дечките толку добро ја доловуваат мелодијата, мислиш во секој момент ќе излезе Христовски од локалните меани и ќе замафта со сакото.

Уживајте:

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video