ВИДЕО: „Ако умрам ил загинам“ среде Њу Орлеанс

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На социјалните мрежи започна да се споделува снимка од 2013 година, од улични изведувачи во Њу Орлеанс кои ја свират „Ако умрам ил загинам“ од Јонче Христовски.

Дечките толку добро ја доловуваат мелодијата, мислиш во секој момент ќе излезе Христовски од локалните меани и ќе замафта со сакото.

Уживајте:

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи