Кривична против прилепчанка поради сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ на адвокатка

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Ѓ.(68) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Во периодот од јуни 2020 до 19.04.2021, пријавената, поради незадоволство од исход на судска пресуда, во повеќе наврати на јавни места ѝ се заканувала на адвокатка од Прилеп.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video