Повеќе улици во Прилеп утре ќе останат без електрична енергија подолг период од денот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Екипите на Електродистрибуција ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа. Известуваат дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, без снабдување ќе останат повеќе улици во Прилеп од 09 до 16 часот, и тоа:

ул.Војводинска, ул.Глигор Прличев, ул.Стеван, ул.Стеван Ѓорѓиоски, Трговски центар дуќани на ул.Ладо Лапецот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи