Ќе се снима емисија за 20-годишнината од првиот филм за Хари Потер

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во ноември се одбележуваат 20 години откако во киносалите се појави првиот филм за Хари Потер, а HBO Max веќе планира забава, а претставата за Хари Потер и специјалната годишнина се закажани за крајот на оваа година.

Четиридневната квиз-емисија ќе се емитува на HBO Max, Cartoon Network и TBS, а во тек се плановите за меѓународна дистрибуција. Фановите на возраст од 14 и повеќе години веќе можат да се пријават за да се натпреваруваат со специјални гости во тривија на Хари Потер.

„За да ги прославиме старите и новите посветени обожаватели кои со децении страстно ја одржуваа магијата на Волшебникот во толку многу форми, овие возбудливи специјални гости ќе го прослават својот фантастичен Хари Потер во ТВ настан што мора да го видите“, Глобални деца на Ворнер Брос, Претседателот на млади возрасни и класици, Том Ашеим рече во изјавата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи