Нападнат жител на с.Врбјани во и пред неговата продавница, оштетен е и автомобил

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 23.05.2021околу 19.40 часот во Полициското одделение  Кривогаштани, Р.П. (53) од с. Врбјани пријавил дека околу 19.30 часот во и пред продавница во негова сопственост во с. Врбјани, З.Н. од с. Врбјани  агресивно се однесувал и се обидел физички да ги нападне пријавителот и неговиот син Д.П. при што го оштетил автомобилот на пријавителот, а потоа фрлил пред продавницата шише со течност.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР-Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video