Изложба на ликовни дела на ученици од С.О.У Гимназија „Мирче Ацев” Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Училишниот Парламент при С.О.У  Гимназија ,,Мирче Ацев” Прилеп утре ќе ја отвори изложбата на ликовни дела од талентираните ученици од Гимназијата. Самата изложба ќе биде поставена на отворено, односно во задниот дел на НУЦК ,,Марко Цепенков” Прилеп, а отворањето е во 18:30 часот во Петок 28.05.2021.

Ве очекуваме!

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи