Изложба на ликовни дела на ученици од С.О.У Гимназија „Мирче Ацев” Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Училишниот Парламент при С.О.У  Гимназија ,,Мирче Ацев” Прилеп утре ќе ја отвори изложбата на ликовни дела од талентираните ученици од Гимназијата. Самата изложба ќе биде поставена на отворено, односно во задниот дел на НУЦК ,,Марко Цепенков” Прилеп, а отворањето е во 18:30 часот во Петок 28.05.2021.

Ве очекуваме!

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video