Кривична пријава за 23 годишен прилепчанец за продажба на наркотични дроги

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против М.Ј.(23) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и  прекурсори“.

На 28.09.2020 во Прилеп, полициски службеници извршиле преглед на патничко возило кое го управувал пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video