Пендаровски му подари дрес од македонската фудбалска репрезентација на папата Франциск

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Претседателот Стево Пендаровски денешната аудиенција кај папата Франциск ја искористи за да му подари дрес на македонската репрезентација со неговото име.

„Папата Франциск прв го добива најновиот дрес на македонската фудбалска репрезентација со неговото име испишано на кирилица. Ова е дресот со кој ќе настапат нашите најдобри фудбалери на претстојното Европско првенство. Нека донесе среќа, нови успеси и победи на претстојното европско првенство“, наведе Пендаровски на Фејсбук.

Фудбалската репрезентација на Македонија наредниот месец за прв пат ќе настапи на Европско првенство.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи