Првата турска робот – актерка потпиша договор за улога

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Првата турска робот – актерка по име Ајпера ја добива и својата прва улога. Деновиве таа го потпишала својот прв филмски договор со продуцентот и сценарист Бирол Гувен.

Во соопштението на продуцентската куќа МинТ се вели дека новиот филм на Гувен „Digital Human“, за кој тој го напиша сценариото, ќе биде со роботи и луѓе, а се очекува во киносалите да се емитува веќе во 2022 година. Снимањето започнува во септември оваа година.

Ајпера рекла дека била многу возбудена за време на потпишувањето на нејзиниот прв договор.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи