Заев: Јас сум за настава со физичко присуство од септември

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Одговорајќи на новинарски прашања по отворањето на првиот национален Стартап самит, премиерот Зоран Заев изјави дека би сакал наставата од септември да биде со физичко присуство ако КОВИД-ситуацијата тоа го дозволува.

„За училиштата имам свој став. Но, секако, најважно е каква ќе биде состојбата кон крајот на август. Сепак, јас лично сум за настава со физичко присуство. Мислам дека ќе имаме стабилна состојба и сега ова, кога бројките се намалени, би требало да биде добра основа за настава со физичко присуство. Ако потоа има потреба ќе одиме со затворање или други мерки“, рече Заев.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи