Несовесен возач вози во спротивна лента и се снима на мобилен ставајќи ги сите учесници во сообраќајот во опасност

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Се појави видео на кое се гледа како возач вози во спротивна насока на прометна улица на булеварот во Ѓорче Петров во Скопје и ги заобиколува останатите возила, додека во возилото ечи музика.

Видеото е објавено од неосвесниот возач, под профилот 77shpetim77 на социјалната мрежа Тик Ток.

Ова е сериозно прекршување на правилата во сообраќајот и загрозување на безбедноста и треба да се поведе итна постапка против возачот на автомобилот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи