Нестабилно време со пороен дожд и грмежи, силен ветер и појава на град

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо, со сончеви периоди. На места ќе има локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен, а попладне вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер претежно од северозападен правец. УВ=7

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 12 °C до 25 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

Денес на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме со поинтензивни електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video