Филипче: Сите вакцини се функционални и штитат

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Вакцината е едно од најревoлуционерните откритија на човештвото, а вакцината против КОВИД – 19 го потврдува тоа, напиша на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче.

Поикрај тоа, во видео студентите по медицина, волонтери на вакциналниот пункт во А1 арената „Борис Трајковски“, велат:

„Вакцината е едно од најревoлуционерните откритија на човештвото, а вакцината против КОВИД – 19 го потврдува тоа. Сите вакцини се функционални и штитат. Со нив можеме да придонесеме кон подобрување на колективното здравје, да спасиме животи и да ставиме крај на пандемијата“.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи