Две втори места за членовите на Златоврв Прилеп на Триатлонот во Дојран

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Денеска во Дојран се одржа Триатлон – пливање, велосињед, трчање, во организација на ТФМ и Општина Дојран, а како помагатели се јавуваат Агенцијaта за млади и спорт и Македонскиот Олимписки комитет. На двата натпреварувачки дена настапија 104 натпреварувачи настапија и направија Дојран блесне како најдобрите светски триатлон дестинации.

Талија Петреска од Златоврв Прилеп го освои 2-рото место во категоријата Мастерс 1, а Ива Богеска исто од Златоврв Прилеп го освои 2-рото место во категоријата Кадетки.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи