Повторно поскапуваат горивата – Регулаторна со нов ценовник

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Со одлука на Регулаторната комисија од полноќ поскапуваат малопродажните цени на горивата.

Цените на сите горива за зголемуваат за половина денар, со што малопродажната цена на Еуросупер БС 95 ќе изнесува 67,5 денари, Еуросупер БС 98 ќе изнесува 69,5 денари, додека Еуродизелот ќе се продава за 60 денари за литар.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи