Повторно поскапуваат горивата – Регулаторна со нов ценовник

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Со одлука на Регулаторната комисија од полноќ поскапуваат малопродажните цени на горивата.

Цените на сите горива за зголемуваат за половина денар, со што малопродажната цена на Еуросупер БС 95 ќе изнесува 67,5 денари, Еуросупер БС 98 ќе изнесува 69,5 денари, додека Еуродизелот ќе се продава за 60 денари за литар.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video