Уапсени двајца прилепчани кои попречувале полициски службеници во вршење на работата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 28.05.2021 околу 21.20 часот, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Џ.Ш.(31) и К.А.(23), двајцата од Прилеп, затоа што попречувале полициски службеници во вршење на службени дејства. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video