„Биди маж“, – драма на „Слободно театарче“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Веќе подолго време владее пандемијата наречена Ковид 19 – Корона. Скоро сите работи беа застанати, прекинати, невозможни. Но, сепак некои нешта не можат да бидат стопирани, напротив, се распламтуваат во ова време – невреме.

Кога двајца вљубени сакаат својата љубов да ја качат на поголемо ниво, се наоѓа интересен и креативен начин за тоа, се разбира, со помош на пријателите.

Сиот тој чин е видно набљудуван под „камера“. Настанува и вистинска збрка околу дознавањето на чинот во семејството, па настапуваат со сила, закани, брза помош и на крај, со музика.

Сè се средува кога ќе чукне веселиот тапан.

Сценариото е на Филип Стојаноски, под менторство на професорката Билјана Тинтоска.

Улогите ги толкуваат:

Филип Стојаноски;
Лидија Макалоска;
Леонид Момироски;
Василиј Пенков;
Марија Недеска;
Сања Дамеска;
Теона Крстеска;
Бојан Гиноски;
Ирина Јованоска;
Фросина Трајкоска;
Фросина Конеска;
Фросина Петреска;
Вања Младеновски;
Христијан Паноски и
Илија Кулески.


Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video