Виз ер повторно лета од Македонија до 7 дестинации во 4 европски држави

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Нискобуџетната авиокомпанија Виз ер вчера објави  дека постепено се отвораат седум линии до четири дестинации од двата македонски аеродрома. Првиот од обновените летови беше на 23 мај.

Обновените рути се до Франција, Германија, Австрија и Шведска, потично Базел-Мулхаус-Фрајбург, Виена, Карлсруе/ Баден-Баден, Париз Бове,Фридрихшафен, Дортмунд, и Малме

„Среќни сме што повторно се отвораат седум рути од Македонија, нудејќи повеќе дестинации, за различни потреби на патниците, било да се тоа деловни или за рекреативни патувања. Со бројните услуги што повторно се отвораат низ цела Европа, Виз ер  ја докажува својата посветеност, на македонските патници да им понуди безбедно и незаборавно патување низ цела Европа и пошироко, со нашата модерна флота и во друштво на нашиот високо квалификуван екипаж“, вели во пишана изјава Андрас Радо, менаџер за корпоративни комуникации во Виз Ер.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video