Возило излетало од патот во Прилеп, двајца повредени од кои еден потешко

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 31.05.2021 во 10.30 часот на ул.„Радовишка“ во Прилеп, патничко моторно возило „рено“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.Б.(64) од Прилеп, излетало од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката А.Б.(59), а возачот Д.Б. се здобил со повреди и на истите им била укажана лекарска помош во Медицински центар Прилеп.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video