Минатата седмица во Прилеп имало 8 нови случаи на Ковид-19, бројот на активни случаи изнесува 58

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 24 до 30 мај 2021 година, во општина Прилеп имало 18 нови случаи на Ковид-19, додека од последици на коронавирусот починале две лица.

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 58. На болничко лекување се наоѓаат 5 лица, од кои 4 се на кислородна поддршка.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.301, а од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 424 лицa.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video