Минатата седмица во Прилеп имало 8 нови случаи на Ковид-19, бројот на активни случаи изнесува 58


Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 24 до 30 мај 2021 година, во општина Прилеп имало 18 нови случаи на Ковид-19, додека од последици на коронавирусот починале две лица.

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 58. На болничко лекување се наоѓаат 5 лица, од кои 4 се на кислородна поддршка.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.301, а од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 424 лицa.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи