„Цитроен“ удри во трактор, четворица повредени во прилепско

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Вчера во 20.45 часот на локалниот пат с.Тополчани-с.Ерековци, прилепско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило марка „цитроен” со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.Р.(52) од с.Канатларци и трактор „солис”, управуван од Е.Р.(43) од с.Канатларци.

„Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Б.Ш.(56) од Прилеп, сопатник во патничкото возило, констатирни во Градска болница Прилеп. Со телесни повреди, констатирани во Градска болница Прилеп, се здобиле возачот М.Р. и сопатниците во патничкото возило Д.А.(40) и И.К.(36), двајцата од Прилеп“, се вели во полицискиот билтен.

Увид на местото извршила увидна екипа на Полициската станица Прилеп.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video