Осветен голем крст во населбата Жабино Маало во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Жителите од населбата Жабино Маало во Прилеп поставија нов крст во близина на параклисот кој е висок 6 метри, а широк 3. Крстот беше и осветен во присуство на голем број верниции и жители на населбата, а крстот е изграден по иницијатва на Оливер Лозаноски, жител од населбата. За изработка на крстот средства донирале жителите, но и нашите верници од дијаспората.


Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video