Прва и трета награда за Иван Кузманоски и Марија Котева од Прилеп на регионалните натпревари по хемија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На регионалните натпревари по хемија кои се одржаа на 28 мај 2021 година во 22 училишта во Македонија со почитување на протоколите за реализација на натпревари со физичко присуство во услови на пандемија, млади хемичари од Прилеп успеаја да се искачат на врвот на ранг листите.

Иван Кузманоски ја освои првата награда, а Марија Котева ја освои третата награда. И двајцата се ученици при О.О.У. „Гоце Делчев“, Прилеп.

Иван Кузманоски со освојувањето на првата награда си обезбеди пласман на државниот натпревар кој ќе се одржи на 16 јуни, на Институтот за хемија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video