Стани планинар 2021 година

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во склоп на „Стани планинар 2021“ од страна на Федерацијата за планинарство на Македонија и Планинарското друштво Козјак од Прилеп, во недела се организира настан во околината на село Плетвар, каде што ќе се промовира планинарењето како спорт, но и како активност воопшто.

Ќе се организираат:

-Традиционално искачување на Козјак

-Рекреативна патека околу с. Плетвар

-Качување на карпа со појас и јаже

Со тоа ќе бидат опфатени искусните планинари, оние кои што сакаат да научат повеќе за планинарењето и прошетките во природа, но и оние кои што сакаат да пробаат нешто ново.

Настанот ќе биде организиран според сите протоколи за заштита од корона вирусот од страна на Влада на РСМ и протоколите за организација на планинарски акции од страна на медицинската комисија на ФПСМ и младинската комисија.

Повеќе за настанот ќе може да прочитате ТУКА.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video