Уапсен прилепчанец кај кој била пронајдена дрога

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Вчера полициски службеници од Полициска станица Прилеп на ул. „Браќа Миладиновци“ во Прилеп поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело казниво по чл.215 од Кривичен законик, го лишиле од слобода И.Б (36) од Прилеп,  бидејќи при претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени дигитална вага, марихуана и прашкаста материја, соопштија од МВР.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video